Lipiec - 2013 r.
 
Małgorzata i Jerzy Karnasiewiczowie poprowadzili warsztaty z fotografią natychmiastową -  "Moje Gruczno - Portret Mieszkańców"
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
W dniach od 15 do 19.07.2013 r. poprowadziliśmy w województwie kujawsko-pomorskim warsztaty z fotografią natychmiastową „Moje Gruczno – Portret Mieszkańców”.  
Ideę poprowadzenia warsztatów zasiał ks. Franciszek Kamecki, od 32 lat proboszcz gruczeński, poeta, felietonista, wykładowca i animator biwaków dla młodzieży. Pomyśleliśmy, że powinny to być zajęcia z fotografii natychmiastowej, która przeżywa swój renesans na całym świecie i właśnie w Grucznie grupa kilkunastu młodych ludzi powinna pójść z duchem czasu i na wypożyczonych przez firmę Fujifilm aparatach Instax sportretować sąsiadów, swoich bliskich, znajomych i kolegów. Moje Gruczno - portret mieszkańców, to warsztaty, prelekcje z zakresu historii fotografii i fotografii natychmiastowej, prezentacja aparatów, pokazy filmów, sesje, wywiady i wreszcie wystawa. Przez pięć dni od poniedziałku do piątku absolwenci klas V i VI szkoły podstawowej w Grucznie wytrwale pracowali, a po warsztatach każdego dnia grali w siatkówkę, a także wzięli udział w ognisku dzięki gościnności Państwa Górskich. Atmosfera na warsztatach była wspaniała. Młodzież zaskoczyła nas pracowitością i zaangażowaniem, dzięki czemu zamierzony cel, czyli przygotowanie plansz urozmaiconych rysunkami i otwarcie wystawy odbyło się zgodnie z planem w niedzielę 21 lipca w południe przed kościołem. Wielu mieszkańców Gruczna z dużym zainteresowaniem oglądało prace młodych adeptów fotografii.
 
 
Wystawa powarsztatowa eksponowana była w Świeciu w Galerii Prywatnego Ośrodka Medycyny Pracy przy ul. Bydgoskiej 1 od lipca 2013 do września 2014r.
 
********************************************************************************************************************************************************************************************