Czerwiec - 2013 r.
 
Zosia Karnasiewicz finalistką wojewódzkiego etapu IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989 zorganizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
 
Uroczystość odbyła się w upalne piątkowe przedpołudnie 14 czerwca 2013 r. w auli prestiżowego I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie.
 
  Fot. Jerzy Karnasiewicz
Nasza córka odebrała nagrodę z rąk Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Grzegorza Barana.
 
Wręczenie nagród zarówno dla finalistów szkół podstawowych, gimnazjów jak i liceów, poprzedziły: występ chóru I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie, prelekcja Żołnierze „Zośki” i „Parasola” – losy powojenne, którą wygłosił Mariusz Olczak z Archiwum Akt Nowych
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
oraz prezentacje trzech wybranych prac konkursowych: - Wykorzystać każdą chwilę życia – czyli historia mojej prababci, prof. Marii Boruckiej-Arctowej – Jakub Zajączkowski, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Wojska Polskiego w Krakowie; - „Hardy” i jego Partyzanci – Jagoda Dudzic, Gimnazjum im. Legionistów Józefa Piłsudskiego w Bydlinie; - Harcmistrz Władysław Zawiślak HR – Anna Kurzawa, I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni.
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
Podsumowania konkursu dokonał dr Robert Zapart z Fundacji Armii Krajowej w Londynie.
 
 
Dla Zosi był to drugi udział w tym konkursie i drugi finał wojewódzki. Pierwszą swoją pracę napisała o losach pradziadka Alfonsa i jego służbie w trzech armiach: polskiej, niemieckiej i angielskiej.
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
Pamiątkowe zdjęcie z Panem Grzegorzem Baranem Małopolskim Wicekuratorem Oświaty.
 
Tym razem postanowiła opowiedzieć historię życia Pana Wiesława Mazurkiewicza działacza Solidarności. Praca ma formę  wywiadu i nosi tytuł: „O dzieciństwie spędzonym w Borysławiu, wspaniałych ciotkach patriotkach, strajkach w Kombinacie Metalurgicznym  im. W. Lenina w Nowej Hucie i nieprzejednanym wrogu Polski Ludowej”.
 
Przeczytaj pracę - kliknij aby pobrać
 
 
********************************************************************************************************************************************************************************************