Razem z Joanną Tor-Gazdą wzięłyśmy udział w konkursie modowym "Modna/modny jak w PRL"! organizowanym przez Gazetę Wyborczą. Nasze zdjęcie wygrało w konkursie i zostało opublikowane w magazynie Co jest grane 21.12.2015 r. Nagrodą są również dwie wejściówki na wystawę "Modna w PRL", którą do 17 kwietnia 2016 r. można podziwiać w Muzeum Narodowym w Krakowie.
Autorka stylizacji: Joanna Tor-Gazda
Autorka zdjęć: Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz
Fotografia zrobiona w sklepie Szpeje w Muzeum PRL w Nowej Hucie.
Fot. Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz
24.11.2015 r. w „Tygodniku Nowa Huta” ukazał się artykuł Andrzeja Robaka poświecony historii zespołu muzyczno-jazzowego, w którym grali m.in.: Żywisław Szczerbiński, Juliusz Malik, Stanisław Florek. Publikacja ze zdjęciami autorstwa Jerzego Karnasiewicza zbiegła się z jubileuszem 60. lecia pierwszego koncertu, który odbył się w listopadzie 1955 r. w Domu Młodego Robotnika przy ul. Bulwarowej 17 w Nowej Hucie. W związku z rocznicą zrealizowaliśmy sesję zdjęciową na terenie dawnego Domu Młodego Robotnika, a obecnie będącego w generalnym remoncie (powstaną tu nowoczesne mieszkania), w której udział wzięli panowie: Żywisław Szczerbiński, Juliusz Malik, Stanisław Florek.
Sesje wizerunkowe w Marchewka Bistro
W nowoczesnym wnętrzu Marchewka Bistro w Nowej Hucie zrealizowaliśmy sesje wizerunkowe członków zespołu projektu „Chcę-Mogę-Potafię. Aktywni 60+”, który ruszy w przyszłym roku. Ten ciekawy projekt łączący różne dyscypliny, zrodził się na pionierskich warsztatach liderów lokalnych zorganizowanych przez prężnie działający krakowski Teatr Łaźnia Nowa.
Fot. Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz
Pomysłodawcy tak piszą o swoim projekcie.
O czym marzą 60+, którzy mieszkają w Nowej Hucie? Czy wśród nich są osoby aktywne. Na pewno. My to wiemy, bo jesteśmy zespołem ciekawych ludzi: młodziutki polonista, coach życiowy, coach biznesowy, modystkach i coach stylu, zbieracz historii, cyklistka z aparatem i notatnikiem. Naszym celem jest wyławianie aktywnych osób, które pomimo swojego niemłodego wieku, chcą podzielić się swoją aktywnością w grupie i razem zrobić coś dla lokalnej społeczności. Chcemy również dotrzeć do tych, którzy marzą o tym, żeby zacząć działać, ale nie wiedzą jak to zrobić. W ramach bezpłatnych warsztatów, spotkań, wykładów, pomożemy osobom starszym wymyślić, zaplanować i przeprowadzić swoje projekty. Wiemy, że starsi mają czas i chęci, ale brak im wsparcia. Dlatego oferujemy uczestnikom naszego projektu sesje coachingowe, w ramach których wzmocnią swój potencjał, umiejętność osiągania własnych celów i pewność siebie. Naszym akwenem jest Nowa Huta - dzielnica o jedynej w swoim rodzaju historii, młodsza, ale nie brzydsza siostra Krakowa, która pięknie się starzeje, a w niej jej mieszkańcy, dawni budowniczowie. Potencjał ogromny. Więcej informacji na https://www.facebook.com/chcemogepotrafie/?fref=ts
Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz rozpoczęła autorski projekt „Aleja Róż – 365 dni”, którego celem jest wykonanie zdjęć (możliwie każdego dnia) na placu pomiędzy dwom osiedlami Centrum B i C - w Nowej Hucie, gdzie w latach 60. i 70. XX w. rosły róże (dziś ilość tych kwiatów jest tu symboliczna), a w latach 1973-1989 stał pomnik Włodzimierza Lenina, zaprojektowany przez krakowskiego rzeźbiarza Mariana Koniecznego.