Copyright
Wszelkie materiały (w szczególności teksty, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone na niniejszej stronie chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marzec / Czerwiec - 2019 r.
 
 
 
Tytuł projektu: „Re-wizje. NH” nawiązuje do instalacji krakowskiego malarza, rzeźbiarza i performera Juliana Jończyka. Pamiętamy wszyscy kiedy kopię jednej z najsłynniejszych starożytnych rzeźb - ustawioną w foyer Starego Teatru - artysta przebił pięcioma świetlówkami. Jończyk mieszkający i tworzący w swojej pracowni na os. Uroczym w Nowej Hucie przez wiele lat badał w sztuce relacje między materią a światłem. 

O słynnej „Wenus z Milo: mówił tak: - Dzięki tej interwencji rzeźba jest przebijana światłem, a także nim promieniuje.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Październik / Listopad - 2018 r.
 
 
 
 
 
6 listopada br. w siedzibie InfoKraków os. Zgody 7 o godzinie 16.00 Jerzy Karnasiewicz wystąpi z prelekcją  - "Niezwyczajne życiorysy nowohucian" przybliży historię postaci słynnej Żeni – Kawiarki/ Barmanki/ Bufetowej/ Szefa Kuchni, pracownicy kilku kultowych Nowohuckich Zakładów Gastronomicznych 50. i 60. XX w. - "Lotos", "Kopciuszek", "Ludowa", "Krasnoludek", "Lajkonik", "Stylowa".
 
 
26 października br. w siedzibie InfoKraków os. Zgody 7 o godzinie 16.00 Jerzy Karnasiewicz wystąpi z prelekcją  - zaprezentuje najsłynniejsze zdjęcia z początków budowy najmłodszej dzielnicy Krakowa i kombinatu, jak również z życia codziennego oraz wydarzeń społecznych, religijnych, politycznych. Punktem wyjścia jest socrealistyczne dzieło Witolda Chomicza obrazujące „Wizję Nowej Huty”. 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Październik - 2018 r.
 
Portrety twórców z Nowej Huty na wystawie "Polska i Polacy na przełomie wieków"
 
Galeria Huta Sztuki, os. Górali 5, zainauguruje swoją działalność 12 października br., a od 16 będzie dostępna dla mieszkańców. Zobaczymy tam dzieła najbardziej rozpoznawalnych artystów, którzy związali się z Nową Hutą (jedni na krótko, inni dożywotnio). Z wieloma artystami mieliśmy zaszczyt się poznać, rozmawiać, pić wino na wernisażach, wreszcie odbyć wywiady uwieńczone sesją zdjęciową. Od 2003 do 2007 r. na łamach "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego" ukazało się 16. wywiadów z artystami malarzami, pisarzami, poetami, filmowcami, reżyserami i kiedy w 2008 r. szykowaliśmy się z wystawą "Polska i Polacy na przełomie wieków", wiedzieliśmy, że wybrane portrety będą jej cześcią. Naszym szczęściem było to, że mogliśmy oczami twórców z Nowej Huty opowiedzieć mieszkańcom ukraińkich miast o miejscu, w którym sami tworzymy. 
 
 
 
Barbara Urbańska w tramwaju nr 9 na przystanku końcowym, Kraków, 2005 r., Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
W poezji rozkochał ją dziadek Franciszek, który był w gimnazjum stryjeńskim kolegą szkolnym późniejszego poety i prozaika Kazimierza Wieżyńskiego. Barbara Urbańska z rodzinnego Lwowa przyjechała do Zabrza, a w 1957 r. do Krakowa, by podjąć studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 40 lat mieszka w Krakowie - Nowej Hucie. Jej wiersze poświęcone są najwyższym z uczuć człowieka, jakimi są przeżycia zwiążane z wiarą i miłością do Ojczyzny, której z jednym z wierszy pisze: "Tu w Polsce umieramy z tęsknoty za Ojczyzną ..."
 
( więcej )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Październik - 2018 r.
 
"Twórcy z Nowej Huty" wywiady przeprowadzone przez Małgorzatę Szymczyk-Karnasiewicz publikowane
                                        w latach 2003-2007 na łamach Głosu Tygodnika Nowohuckiego.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nagrywałam na polskim sprzęcie - monofonicznym magnetofonie kasetowym MK 232 P UNITRA LUBARTÓW,
mikrofonem pojemnościowym MCU 53 UNITRA TONSIL, kasetach przeważnie japońskich TDK.,  Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
 
Fotografikiem Władysławem Rospondkiem - kliknij aby pobrać
Członkami Klubu Filmowego "Nowa Huta" Dominikiem Koziołem,
Jerzym Ridanem, Krzysztofem Szafrańcem, Adamem Gryczyńskim - kliknij aby pobrać
Reżyserem teatralnym Bartoszem Szydłowskim - kliknij aby pobrać
Pisarzem Sylwestrem Marynowiczem - kliknij aby pobrać
Rzeźbiarzem Paulinem Wojtyną - kliknij aby pobrać
Artystą multimedialnym, performerem Julianem Jończykiem - kliknij aby pobrać
Poetami:
Barbarą Urbańską - kliknij aby pobrać
Adamem Kawą - kliknij aby pobrać
Ryszardem Tylmanem - kliknij aby pobrać
Grafikami:
Pawłem Kruczkiem - kliknij aby pobrać
Piotrem Schneiderem - kliknij aby pobrać
Artystami plastykami:
Danutą i Witoldem Urbanowiczami - kliknij aby pobrać
Januszem Trzebiatowskim - kliknij aby pobrać
Eugeniuszem Muchą - kliknij aby pobrać
Katarzyną Słysz - kliknij aby pobrać
Ewą Buczyńską oraz Walentym Gabrysiakiem - kliknij aby pobrać
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wrzesień - 2018 r.
 
Dzień Rodzin Osiemnastki - impreza plenerowa w Wiśniowym Sadzie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz zachęca do fotografowania się z monidłem. Fot. Jerzy Karnasiewicz
 

W ramach wydarzenia „Dzień Rodzin Osiemnastki” w Parku Wiśniowy Sad w Krakowie (między os. Kolorowym a Spółdzielczym) w dniu 29 września 2018 r., zorganizowanego przez Radę Dzielnicy XVIII Nowa Huta i Ośrodek Kultury im. K.C. Norwida, wykonywaliśmy portrety z użyciem monidła oraz poprowadziliśmy warsztaty fotograficzne „Rodzinna sesja foto” w zbudowanym na tę okoliczność mobilnym studio fotograficznym.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wrzesień - 2018 r.
 
Zajrzyj do Huty 22-23.09.2018 r, - organizator Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Oddział Dzieje Nowej Huty.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Z aparatem Polaroid Land Swinger 20 w Alei Róż - Nowa Huta - Stylizacja Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz, Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
I Ty możesz zostać fotografem Nowej Huty - prezentacje i spacery fotograficzne - prowadzący Jerzy Karnasiewicz. Prezentacja fotografii  z początków budowy najmłodszej dzielnicy Krakowa i kombinatu. Po raz pierwszy zaprezentowałem zdjęcia z roku 1955 przedstawiające pracowników i wnętrza Centralnej Stołówki Międzyszkolnej na osiedlu Szkolnym 20 (zdjęcia z archiwum Michała Karnasiewicza).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Styczeń - 2018 r.
 
Pan Jan Piekło - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie  dokonał otwarcia w dniu 15 stycznia 2018 r. wystawy "Polska i Polacy na przełomie wieków"  w Instytucie Nauk Religijnych św. Tomasza z Akwinu w Kijowie.
 
 
 
 
Pierwotnie mieliśmy taki zamysł, by po 9. prezentacjach wystawy, czyli w 2014 r. pokazać ją w Kijowie z uwagi na przypadający rodzinny jubileusz. Otóż, jak udało się ustalić Jerzemu, głównie na podstawie informacji wydobytych z archiwów i opublikowanych przez W. Lenziona w książce "Szampany w stolicy Ukrainy" jego prawujowie stryjeczni: Jakow Wilhelmowicz Richert i Michał Wilhelmowicz Richert zasiadali w radzie miasta Kijowa w latach 1901-1914. Kim byli synowie Wilhelma? Sprawnymi przedsiębiorcami, kupcami II gildii, m.in. właścicielami zakładów piwowarskich przy ul. Kureniwskiej 35 oraz ul. Syreckiej 19 - obecnie Syrecka 27, gdzie w 2008 r. degustowaliśmy wina musujące - był to pomysł głównej technolog, by pokazać nam dawny browar Richertów - a wówczas Kijowską wytwórnię win musujących „Stoliczny". 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Styczeń - 2018 r.
 
Udział w obchodach 150. lecia miasta Kramatorska
Na okoliczność dwóch jubileuszy zostałem poproszony przez Panią Ludmiłę Grinakowską-Naumową, kierowniczkę biblioteki Huty im. W. W. Kujbyszewa w Kramatorsku na Ukrainie o przygotowanie prezentacji poświęconej osobie Dmitrija Aleksandrowicza Richerta - mojego wuja w 80. rocznicę jego śmierci. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    Dmitrij Aleksandrowicz Richert (1910-1938)
 
 
Prezentacja - podpisy w języku polskim - kliknij aby pobrać
 
Презентация - подписи на русском языке нажмите, чтобы загрузить
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Grudzień - 2017 r.
 
Żenia dobra kawiarka z Nowej Huty
W ramach programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie „Bufet pod Kombinatem” zostałem zaproszony przez Panią Marię WąchałęSkindzier, kuratorkę wystawy i kierowniczkę oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa- Dzieje Nowej Huty do opowiedzenia historii kawiarki Eugenii Krutin – Żeni, mojej cioci w wigilię 50. rocznicy jej śmierci.
 
 
              Eugenia Krutin (1925-1968)
 
 

Nigdy nie wiesz kto stoi za kontuarem – podczas godzinnej prelekcji przybliżyłem historię postaci słynnej Żeni  Kawiarki/ Barmanki/ Bufetowej/ Szefa Kuchni, pracownicy kilku kultowych Nowohuckich Zakładów Gastronomicznych w latach 50. i 60. XX w.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Maj - 2017 r.
 
Pożegnanie Zbigniewa Wodeckiego
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Maj - 2017 r.
 
200. Rocznica urodzin Ignacego Kriegera
 
                                                                                                               
 
 
 
 
 
 
 
 
Maj - 2017 r.
 
20 maja - będziemy świętować 30. urodziny Muzeum Fotografii w Krakowie oraz 15. urodziny Miesiąca Fotografii w Krakowie w nowej siedzibie Muzeum Fotografii w Krakowie przy ul. Rakowickiej 22.
 
W 2003 r. w drugiej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie zaprezentowalismy nasze wystawy:
 
"Spojrzenie na morze"  ( więcej )
"Nowa Huta. Okruchy życia i meandry historii" ( więcej )
                                                                                      
 
 
                                                                                                    
 
 
 
oraz w 2004 r. w trzeciej Krakowskiej Dekadzie Fotografii - Punkt widzenia Fotografia miasta:
 
"Soc-city" Fotografie Jerzego Aleksandra Karnasiewicza ( więcej )
 
 
                                                                                                                     
 
 
 
 
 
 
 
Maj - 2017 r.
 
3 maja m.in. Adam Bujak został odznaczony Orderem Orła Białego przez Andrzeja Dudę. Prezydent wręczył odznaczenia podczas uroczystości Święta Trzeciego Maja na Zamku Królewskim w Warszawie.
 
( więcej )
 
                                                                                                 
Okładka albumu OJCZYZNA wydanego w 1983 r. przez ZNAK w Krakowie
Teksty Karol Kardynał Wojtyła, Fotografie Adam Bujak
 
 
 
 
 
 
Marzec - 2017 r.
 
8 marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet
 
 
                                                                                                    
                                                                                                                                                                                              Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
Styczeń - 2017 r.
 
Gala - zakończenie projektu w VII LO w Krakowie.
 
 
Opis przodka opracowało 28 uczniów a z trudnymi pytaniami quizu z historii fotografii zmierzyło się 19.
Wszystkie zdjęcia Jerzy, Małgorzata i Zofia Karnasiewicz
 
 
 
 
 
 
 
Październik-listopad - 2016 r.
 
Praca z młodzieżą w VII LO w Krakowie.
 
 
Ilustracja z wydawnictwa autorskiego Zenona Harasyma pt "Stare fotografie - poradnik kolekcjonera" Arkady 2005 r.
 
 
 
 
 
Czerwiec-Lipiec-Sierpień - 2016 r.
 
Warsztaty Fotograficzne "I TY możesz zostać fotografem Nowej Huty".
 
 
                                                                                                 
 
 
 
 
 
Kwiecień - 2016 r.
 
Zosia Karnasiewicz laureatką II miejsca w konkursie fotograficznym "Mój Kraków".
 
 
 
Zosia na dziedzińcu Pałacu Krzysztofory Muzeum Historycznego Miasta KrakowaFot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
 
 
 
 
 
Marzec - 2016 r.
 
Zosia Karnasiewicz i Piotr Lenart  laureatami I miejsca w konkursie informatyczno-historycznym "Różne oblicza Krakowa".
 
( więcej )
 
 
Zosia i Piotr tuż po swojej prezentacji, jeszcze oszołomieni. Odbierają gratulacje od pani Katarzyny Staniszwskiej-Kogut opiekunki zespołu
- nauczycielki j.polskiego w Gimnazjum nr 36 w KrakowieFot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
 
 
 
 
 
Luty - 2016 r.
 
Koncert Galowy w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym  - Kraków
 
( więcej )
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
 
 
 
 
 
Luty - 2016 r.
 
"Trzy Żółte Pieski" w Nowej Hucie - premiera książki dla dzieci 
 
( więcej )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
 
 
 
 
Styczeń - 2016 r.
 

 Wystawa „Rysunkowe zapiski pewnej Idei” 

Miałam okazję aranżować wystawę, na którą składają się prace osób należących do Krakowskiego Ogniska Wspólnoty Burego Misia.  Wernisaż odbył się 31 stycznia 2016 r. o godz. 16.00 w prywatnej galerii - saloniku, mieszkaniu p. Stanisławy Motak-Hnatowicz przy ul. św. Tomasza 32/m1 w Krakowie WWW.audialni.pl.

( więcej )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz
 
 
 
 
 
Grudzień - 2015 r.
 
Zwycięska stylizacja
 

Razem z Joanną Tor-Gazdą wzięłyśmy udział w konkursie modowym "Modna/modny jak w PRL"! organizowanym przez Gazetę Wyborczą. Nasze zdjęcie wygrało w konkursie i zostało opublikowane w magazynie Co jest grane 21.12.2015 r. Nagrodą są również dwie wejściówki na wystawę "Modna w PRL", którą do 17 kwietnia 2016 r. można podziwiać w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Autorka stylizacji: Joanna Tor-Gazda
Autorka zdjęć: Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz
Fotografia zrobiona w sklepie Szpeje w Muzeum PRL w Nowej Hucie.

Fot. Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz

 
 
 
 
 
Grudzień - 2015 r.
 
Sesja dla fanpejdża ChcęMogęPotrafięAktywni60+
 
( więcej )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
 
 
 
 
 
 
Listopad - 2015 r.
 
Bure Misie malują w kawiarence "Na Poddaszu"
 
( więcej )
 
 
Fot. Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz
 
 
 
 
 
 
Listopad - 2015 r.
 
Spotkanie międzypokoleniowe
 
( więcej )
 
 
   Fot. Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz
 
 
 
 
 
 
Listopad - 2015 r.
 
Sfotografowałem pierwszych jazzmanów dla "Tygodnika Nowa Huta" 
 

24.11.2015 r. w „Tygodniku Nowa Huta” ukazał się artykuł Andrzeja Robaka poświecony historii zespołu muzyczno-jazzowego, w którym grali m.in.: Żywisław Szczerbiński, Juliusz Malik, Stanisław Florek. Publikacja ze zdjęciami autorstwa Jerzego Karnasiewicza zbiegła się z jubileuszem 60. lecia pierwszego koncertu, który odbył się w listopadzie 1955 r. w Domu Młodego Robotnika przy ul. Bulwarowej 17 w Nowej Hucie. W związku z rocznicą zrealizowaliśmy sesję zdjęciową na terenie dawnego Domu Młodego Robotnika, a obecnie będącego w generalnym remoncie (powstaną tu nowoczesne mieszkania), w której udział wzięli panowie:  Żywisław Szczerbiński, Juliusz Malik, Stanisław Florek.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Październik – 2015 r.

Sesje wizerunkowe w Marchewka Bistro

W   nowoczesnym   wnętrzu   Marchewka   Bistro   w  Nowej Hucie   zrealizowaliśmy   sesje   wizerunkowe   członków  zespołu projektu   „Chcę-Mogę-Potafię. Aktywni 60+”, który ruszy w przyszłym roku. Ten ciekawy projekt łączący różne dyscypliny, zrodził się na pionierskich warsztatach liderów lokalnych zorganizowanych przez prężnie działający krakowski Teatr Łaźnia Nowa. 

                                                                   Fot. Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz

Pomysłodawcy tak piszą o swoim projekcie.

O czym marzą 60+, którzy mieszkają w Nowej Hucie?  Czy wśród nich są osoby aktywne. Na pewno. My to wiemy, bo jesteśmy zespołem ciekawych ludzi: młodziutki polonista, coach życiowy, coach biznesowy, modystkach i coach stylu, zbieracz historii, cyklistka z aparatem i notatnikiem. Naszym celem jest wyławianie aktywnych osób, które pomimo swojego niemłodego wieku, chcą podzielić się swoją aktywnością w grupie i razem zrobić coś dla lokalnej społeczności. Chcemy również dotrzeć do tych, którzy marzą o tym, żeby zacząć działać, ale nie wiedzą jak to zrobić. W ramach bezpłatnych warsztatów, spotkań, wykładów, pomożemy osobom starszym wymyślić, zaplanować i przeprowadzić swoje projekty. Wiemy, że starsi mają czas i chęci, ale brak im wsparcia. Dlatego oferujemy uczestnikom naszego projektu sesje coachingowe, w ramach których wzmocnią swój potencjał, umiejętność osiągania własnych celów i pewność siebie. Naszym akwenem jest Nowa Huta - dzielnica o jedynej w swoim rodzaju historii, młodsza, ale nie brzydsza siostra Krakowa, która pięknie się starzeje, a w niej jej mieszkańcy, dawni budowniczowie. Potencjał ogromny.                                     Więcej informacji na  https://www.facebook.com/chcemogepotrafie/?fref=ts

 
 
 
 
 
Wrzesień - 2015 r.
 
Projekt w Alei Róż
 

Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz rozpoczęła autorski projekt „Aleja Róż – 365 dni”, którego celem jest wykonanie zdjęć (możliwie każdego dnia) na placu pomiędzy dwom osiedlami Centrum B i C - w Nowej Hucie, gdzie w latach 60. i 70. XX w. rosły róże (dziś ilość tych kwiatów jest tu symboliczna), a w latach 1973-1989 stał pomnik Włodzimierza Lenina, zaprojektowany przez krakowskiego rzeźbiarza Mariana Koniecznego

( więcej )
 
 
Fot. Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz
 
 
 
 
 
Czerwiec - 2015 r.
 
Udana sesja w SOLARIS
 
( więcej )
 
 
Fot. Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz
 
 
 
 
 
 
 
Czerwiec - 2015 r.
 
Zosia Karnasiewicz finalistką etapu wojewódzkiego VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989 zorganizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Od lewej: dr Robert Zapart, Aleksander Palczewski, Anna Pawlikowska-Wójcicka, NN, Zofia Karnasiewicz
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
 
 
 
 
Czerwiec - 2015 r.
 
Krakowska Promocja Książki "Anna Maria Anders - Córka generała i piosenkarki".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Od prawej: prof. dr hab. Wojciech Narębski, Kazimierz Barczyk, Anna Maria Anders, gen. bryg. Cezary Podlasiński, Gniewomir Rokosz-Kuszyński
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
 
 
 
 
Marzec - 2015 r.
 
Zosia Karnasiewicz i Piotr Lenart  zwycięzcami w konkursie informatyczno-historycznym "Różne oblicza Krakowa".
 
 
 
Zosia i Piotr tuż po swojej prezentacji, jeszcze oszołomieni. Odbierają gratulacje od pani Marioli Madejskiej opiekunki zespołu
- nauczycielki historii w Gimnazjum nr 36 w KrakowieFot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
 
 
 
 
Luty - 2015 r.
 
Koncert w hołdzie Żołnierzom Wyklętym AMOR PATRIAE NOSTRA LEX - Kraków
 
Wręczone zostały nagrody im. Danuty Siedzikówny "Inki" Fundacji Armii Krajowej w Londynie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
 
 
 
 
 
 
Luty - 2015 r.
 
Zapisy na warsztaty fotograficzne "Zróbmy sobie portret"
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Styczeń - 2015 r.
 
"Mistrz i Małgorzata" - Impossible Project - format 8x10"
 
( więcej )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
 
Październik - 2014 r.
 
„Kramy nad Torcem, czyli Ukraina jakiej nie znamy" - wystawa fotografii Małgorzaty i Jerzego Karnasiewiczów
 
( więcej )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Włodzimierz Zielenko, Kramatorsk 2008 r., Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
Czerwiec - 2014 r.
 
Zosia Karnasiewicz finalistką wojewódzkiego etapu V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989 zorganizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
 
( więcej )
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nagodę Zofii Karnasiewicz wręczył dr Robert Zapart, Kraków 2014 r., Fot. Jerzy Karnasiewicz

 
Czerwiec - 2014 r.
 
W niedzielę 8 czerwca br. wzięliśmy udział  w Nowohuckim Przejaździe Rowerowym z okazji Święta Cyklicznego.
 
( więcej )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Marcin Gałęziowski

 
 
Czerwiec - 2014 r.
 
Święto fotografii - Warsztaty z fotografią natychmiastową pt. „Mój Kraków  - portrety zdjęte z natury na ul. św. Tomasza".
 
( więcej )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz
 
 
 
Maj - 2014 r.
 
Michał Kadłuczka zagrał na cytrze w Galerii  "Audialnia" Stanisławy Motak-Hnatowicz w Krakowie
 

"Cytra jest początkiem człowieka, a nie ozdobą jego talentu. Cytra nie gra dla rozrywki, ona budzi refleksję. Człowiek mądry gra na cytrze dla siebie, z dala od towarzystwa. Cytra kształtuje umysł, oczyszcza serce, wysubtelnia gust, wykuwa charakter, zmienia osobowość. Przyjemność, jaką daje, jest umiarkowana, bo jest nie do opisania i nieuchwytna. Cytra ożywa umysł i rozprasza złudzenia..."

Fragment zaczerpnięty z książki "Naga cytra" (2010) Shan Say francuskiej pisarki chińskiego pochodzenia Yan Ni, publikującej pod pseudonimem.

( więcej ) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Jerzy Karnasiewicz

 
Kwiecień - 2014 r.
 
"Bajkowa terapia" w prywatnej Galerii "Audialnia" Stanisławy Motak-Hnatowicz w Krakowie
 
( więcej )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
Kwiecień - 2014 r.
 
Marian Bodziony gościem w Galerii "Audialnia" Stanisławy Motak-Hnatowicz w Krakowie
 
( więcej )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
Marzec - 2014 r.
 
Stanisław Ledóchowski w Galerii "Audialnia" Stanisławy Motak-Hnatowicz w Krakowie
 
( więcej )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
Marzec - 2014 r.
 
Manifestacje Solidarności z Ukrainą
 
( więcej )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
Marzec - 2014 r.
 
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Kraków 2014
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
Luty - 2014 r.
 
Otwarcie wystawy fotograficznej w Krakowie, na której prezentowane są zdjęcia Zosi, laureatki I miejsca w kategorii do 16 lat.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
 
Grudzień - 2013 r.
 
Ukraina - Majdan - Kijów grudzień 2013 r.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wrzesień - 2013 r.
 
Wystawa "Polska i Polacy na przełomie wieków " w Łucku na Ukrainie"
 
 
 
 
 
 
 
Lipiec - 2013 r.
 
Małgorzata i Jerzy Karnasiewiczowie poprowadzili warsztaty z fotografią natychmiastową - 
"Moje Gruczno - Portret Mieszkańców"
 
( więcej )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
Czerwiec - 2013 r.
 
Zosia Karnasiewicz finalistką wojewódzkiego etapu IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989 zorganizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
 
(więcej)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nasza córka odebrała nagrodę z rąk Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Grzegorza Barana.
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
 
Luty - 2013 r.
 
Zosia Karnasiewicz laureatką w ogólnopolskim konkursie.
Nasza córka w Filharmonii w Krakowie odebrała nagrodę za zdobycie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Żołnierze Wyklęci. Historia, która mnie porusza.”
 
( więcej )
 
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pamiątkowe zdjęcie z Panem Adamem Komorowskim synem gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego.
Fot. Jerzy Karnasiewicz