Jerzy i Małgorzata Karnasiewiczowie  - fotograficy podróżujący

Zanim się poznaliśmy i staliśmy się małżeństwem, każde z nas miało swoją indywidualną ścieżkę; ja zajmowałem się fotografią pejzażową, reportażową i portretową, Małgorzata fotografią podróżniczą. Kiedy połączyliśmy nasze pasje, podjęliśmy się realizacji autorskich cykli: „Tryptyk Polski” – artystyczna wizja polskiego krajobrazu oraz „Polskie Małe Ojczyzny” – oblicza Polaków. W ramach tych cykli na przestrzeni 10 lat, wydaliśmy 3 autorskie albumy i przygotowaliśmy 8 wystaw.

To, co nas wyróżnia to, fakt, że nie tworzymy typowych albumów  z kolorowymi pocztówkami, nie zajmujemy się zabytkami ani architekturą. Nie traktujemy miasta jako motywu ikonograficznego, czyli „miasta materii”, ale zajmujemy się „miastem ludzi”, bo to ludzie tworzą charakter miasta. Poznajemy i zaprzyjaźniamy się z lokalną społecznością, gdzie każdy każdego zna i gdzie kształtują siebie nawzajem i tworzą klimat swojej małej ojczyzny. W danym mieście docieramy do ludzi, którzy są rozmiłowani w historii swojego miasta, troszczą się o swoją małą ojczyznę, kultywują tradycję, przywołują znakomitych obywateli.

Portretujemy ludzi w pejzażu zewnętrznym i wewnętrznym miasta. Fotografujemy ludzi przy pracy, w firmie, w fabryce, warsztacie i w domu. Portretujemy ludzi oddanych swym pasjom. Fotografowani przez nas ludzie nie są potraktowani w sposób typowy dla fotografii reporterskiej, lecz stanowią najważniejszy element dla wizerunku polskich miast i miasteczek.                                                                                                                     Fot. Włodzimierz Muzyka

Wspólnie zrealizowane projekty fotograficzne prezentujemy na wystawach w całej Polsce i poza krajem. W artystycznych podróżach zawsze i wszędzie jest z nami córa Zosia.

Za wkład w popularyzację polskiej fotografii i cykl spotkań autorskich przy wystawie „Polska i Polacy na przełomie wieków” zostaliśmy odznaczeni imiennymi Złotymi Medalami „Za Twórczość Fotograficzną” przyznanymi przez Stowarzyszenie Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

Wszystkie doświadczenia artystyczne wykorzystujemy na co dzień w naszym mobilnym studio fotograficznym, realizując zlecenia w zakresie fotografii portretowej, biznesowej, ślubnej.  

Przeczytaj artykuł opisujący naszą historię "Romantyczni-niepowtarzalni" GTN z 15.05.2009 r. - kliknij aby pobrać

Serdecznie zapraszamy.