Kwiecień - 2014 r.

 
Marian Bodziony gościem w Galerii "Audialnia"  Stanisławy Motak-Hnatowicz w Krakowie

 

Gościem 6. edycji „Humorystycznych lekcji poezji, mowy i dykcji”, które odbywają się cyklicznie u Pani Stanisławy Motak-Hnatowicz w Prywatnej Galerii „Audialnia” przy ul. św. Tomasza 32/m1, był 25.04.2014 r. Marian Bodziony, który jednocześnie wcielił się w rolę nauczyciela. Dla uczniów i  adeptów Teatru Słowa i Tańca w osobach:  Kinga, Weronika i Dominika Marchewka, Joanna i Aleksandra Jędrzejczyk, Bonifacy Klimkowicz, było to kolejne spotkanie z aktorem znanym z roli Gargamela ze wspólnie przygotowanego kilka lat temu przedstawienia. Marian Bodziony, w przeciwieństwie do postaci z komiksu i animowanego serialu „Smerfy”, czyli pechowego, złego czarodzieja, którego nadrzędnym celem było złapanie Smerfów, zjedzenie ich lub zniszczenie z zemsty za wcześniejsze niepowodzenia, wzbudził entuzjazm i sympatię u młodych adeptek sztuki teatralnej.  Zajęcia – głównie zabawy językowe, poprowadzone przez aktora Teatru Studio Mobile z Krakowa współpracującego z Narodowym Teatrem Edukacyjnym we Wrocławiu oraz z Teatrem Lektur Szkolnych w Kielcach, były zabawne, ekspresyjne i bardzo dynamiczne. Siostrzane duety doskonale wykonały ćwiczenia aktorskie wzbudzając dozę śmiechu i dobrej zabawy.  Na koniec odbyła się zaimprowizowana próba złapania Gargamela przez cztery Smerfetki.

Marian Bodziony doskonale poradził sobie z rolą nauczyciela. Brawo! Dziękujemy i życzymy owocnej pracy aktorskiej i równie udanych wcieleń, jak wcielenie Jana w etiudzie „Kiedy ranne wstają zorze” (2012), za które był nominowany do nagrody Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.  

Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz, Kraków 25.04.2014 r.
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
Fot. Jerzy Karnasiewicz
 
 
 
 
 
Zdjęcia: Jerzy Karnasiewicz,  Postprodukcja:  Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz
********************************************************************************************************************************************************************************************